Hírek

Tóth László a “Furcsa kalász” c. fotójával fődíjas lett az Agrofotó kiírásában

Az Agrofotó 2024-es díjátadója valóban különleges pillanatokat hozott, és a fődíjas, Tóth László „Furcsa kalász” című képe kiemelkedett a mezőgazdasági fotózás világában. Az alkotás rendkívüli módon örökíti meg a természet és a mezőgazdaság kapcsolatát, és egy olyan egyedi pillanatot ábrázol, amely egyszerre szép és gondolkodásra késztető.

A „Furcsa kalász” nem csupán egy egyszerű mezőgazdasági képet mutat, hanem valami különlegeset, amit a néző más szemszögből láthat.

Tóth László: Furcsa kalász

A kép egy daru madarat ábrázol egy gabonatáblában, ami Daróczi Csaba zsűrielnök szerint eleve ritkaságszámba megy, mert a darvak olyankor már elvándorolnak Hazánkból, de még igen figyelmes madár is, nehezen engedi magához a fotóst! A fotó kiemeli a természet sokszínűségét és a mezőgazdaságban előforduló váratlan szépségeket.

A többi kategóriagyőztes is figyelemre méltó munkákat mutatott be, amelyek a mezőgazdaság különböző aspektusait ötvözik művészettel és innovációval. Az Agrofotó 2024-es díjazottjai között olyan képek szerepelnek, amelyek a precíziós mezőgazdaság technológiáját, a természeti tájat, a gazdálkodás nehézségeit és szépségeit egyaránt bemutatják. Az esemény nemcsak a fotográfusok munkáját ünnepelte, hanem a mezőgazdaság iránti tiszteletet és az agrárium szerepét is a mindennapjainkban. Tóth László fődíjas képe és a többi díjazott alkotás remekül tükrözik, hogy a mezőgazdaság nemcsak munka, hanem művészet is lehet, ha kellő figyelemmel és szenvedéllyel közelítünk hozzá. Az Agrofotó 2024 tehát nemcsak a fotósok, hanem a mezőgazdasági élet iránti elköteleződés ünnepe is volt.

Az Agrofotó 2024 további győztesei

Állattenyésztés

Hell Ferenc: Patkolás című fotóján egy patkolókovács látható, amint egy ló patáját készíti elő a patkó felszegelésére. A képen a kovács szerszámaival dolgozik, miközben a ló türelmesen áll, biztosítva a patkolás biztonságos és hatékony elvégzését. A fotó kiemeli a patkolókovács mesterségét és a lóval való szoros együttműködést.

Hell Ferenc: Patkolás

Paragi Dénes: Delelés című fotóján egy racka juh és báránya látható, amint az árnyékban pihennek. A kép a természet nyugalmát és a pásztorkodás hagyományos életképeit mutatja be, kiemelve az állatok és környezetük közötti harmóniát.

Paragi Dénes: Delelés

A Szürkemarhák Hortobágyon című fotó szintén Paragi Dénes alkotása, amelyen a híres Kilenclyukú híd előtt pihenő szürkemarhák láthatók. A kép kiemeli a Hortobágy jellegzetes táját és a magyar szürkemarha hagyományos jelenlétét ezen a vidéken. A szürkemarhák békésen pihennek a híd előtt, megörökítve a természet és az ember alkotta építmény harmonikus együttélését.

Paragi Dénes: Szürkemarhák Hortobágyon

A Naplemente című fotó szintén Paragi Dénes munkája, ahol egy juhnyáj látható a hortobágyi tájban, ahogy a naplemente fényei aranyszínűre festik a tájat. A képen a juhok békésen legelésznek, miközben a nap utolsó sugarai megvilágítják őket, kiemelve a természet és az állattenyésztés harmóniáját.

Paragi Dénes: Naplemente

Paragi Dénes a Generációk című fotóján egy idősebb juhász és fiatal segédje láthatók a Hortobágyon. A képen a két generáció közötti szoros kapcsolat és a hagyományos pásztorkodás szépsége jelenik meg. A fotó kiemeli a családi és szakmai örökség fontosságát a mezőgazdaságban, valamint a generációk közötti tudás- és tapasztalatátadást.

Paragi Dénes: Generációk

Paragi Dénes újabb lenyűgöző fotója a Birkanyírás címet viseli. Az alkotáson tökéletesen visszaadja, amint hogy a juhász ügyes mozdulatai és a birkák nyugodt viselkedése harmónia alakult ki, tükrözve a pásztorok és állataik közötti szoros kapcsolatot.

Paragi Dénes: Birkanyírás

Gépészet

Kis Tóth László: Az idő vasfoga című fotóján egy régi traktor látható, amely az idő múlásának nyomait viseli magán. A képen a gép rozsdásodó felületei és elhasználódott alkatrészei tükrözik a mezőgazdasági gépek élettartamának végét, amellyel egyben emléket is állít a következő generációknak is, hogy eleink milyen eszközöket használtak mindennapi munkavégzésük során.

Kis Tóth László: Az idő vasfoga

Az Aratás naplementében című fotót Balmazújváros határban készítette Borkó Péter, ahol a naplemente fényei megvilágítják az arató munkát. A képen a traktorok és aratók sziluettjei láthatók, ahogy a nap utolsó sugarai aranyszínűre festik a tájat, kiemelve a mezőgazdasági munka szépségét és a természet harmóniáját.

Borkó Péter: Aratás naplementében

Tóth László: Holtodiglan című képe egy rendkívül egyedi és különleges pillanatot mutat be egy gazdálkodó házaspárról, akik munkagépeiken mondták ki a boldogító igent, tükrözve ezzel is, hogy a szántóföldi munka az életük elválaszthatatlan részét képezik.

Tóth László: Holtodiglan

Szentes Kitti: Bálarakodás a perkátai határban című fotója szándékosan készült a madarak szemszögéből, ugyanis a drónnal készült légi fotók teljesen más perspektívát nyújtanak a mezőgazdasági munkálatokra.

Szentes Kitti: Bálarakodás a perkátai határban

Meteorológia

A Mennyei repceöntözés című fotót Dr. Csomós Anita készítette 2022 májusában, egy vihar előtt, mobiltelefonnal. A kép a vihar előtti égbolt drámai látványát örökíti meg egy repceföld fölött, kiemelve a természet erejét és szépségét.

Dr. Csomós Anita: Mennyei repceöntözés

A Ködbe burkolt ősz a gyümölcsösben című fotót Dudásné Fődi Tünde készítette egy ködös, őszi reggelen. A képen a nap sugarai áthatolnak a sűrű ködön, különleges, vöröses árnyalatot adva a tájnak, ezzel megörökítve az ősz varázslatos hangulatát a gyümölcsösben.

Dudásné Fődi Tünde: Ködbe burkolt ősz a gyümölcsösben

A Jégformációk című fotó szintén Dudásné Fődi Tünde alkotása, amelyen egy jégbe fagyott petrezselyemzöld látható. A napkeltekor készült képen megfigyelhető, ahogy a fény áthatol a jég rétegein, színes árnyékokat hozva létre, különösen a jégréteg széleinél. A fotó kiemeli a természet apró részleteinek szépségét és a fagyott növények különleges esztétikáját.

Dudásné Fődi Tünde: Jégformációk

Gelencsér Zoltán: Csopaki vihar című fotóján egy 2024 májusában készült képen jelenik meg egy hirtelen jött vihar, amelyet a szőlős domb tetejéről örökített meg, amely elemi erővel zúdul bele a Balatonba.

Gelencsér Zoltán: Csopaki vihar

Pesti Tamás: Ébredő erdő című alkotásán a napkelte pillanata látható, amikor a felkelő Nap első sugarai bevilágítanak az erdő területére. A képen a fák törzsei és lombjai között átszűrődő fények varázslatos atmoszférát teremtenek, kiemelve az erdő frissességét és nyugalmát.

Pesti Tamás: Ébredő Erdő

Szántóföldi növénytermesztés

Dudásné Fődi Tünde: Libasor című fotóján méhek láthatók, amint békésen kapaszkodnak egy búzakalászon. Az elmosódott háttér kiemeli a rovarok éles részleteit, miközben nyugalmat sugároz.

Dudásné Fődi Tünde: Libasor

Dudás Natália: Repetatív című fotóján az aratás utáni állapotot örökítette meg drónnal, amelyek szimmetrikus mintázatot alkotnak. A kép a mezőgazdasági területek rendezett struktúráját és az emberi kéz munkájának nyomát emeli ki a természetben.

Dudás Natália: Repetatív

Az Utolsó fényekben című fotót Bősze András készítette Karád község határában. A képen szénabálák láthatók, amelyeket a lemenő nap utolsó sugarai aranyszínűre festenek. A fotó kiemeli a mezőgazdasági táj szépségét az alkonyati órákban, megörökítve a naplemente és a szántóföld harmóniáját.

Bősze András: Utolsó fényekben

Adamecz Andrea: Kilátás című fotóján egy szántóföldi táj látható, ahol az erdő fái között tisztán kivehetők a távoli művelt földek sávjai. A képen a különböző növények színei és textúrái harmonikusan keverednek, kiemelve a mezőgazdasági táj szépségét és változatosságát. A fotó a természet és az emberi munka összhangját örökíti meg.

Adamecz Andrea: Kilátás

A Repceportré című fotón, amelyet Dr. Csomós Anita készített, egy repceföld aranysárga virágai láthatók, amelyen megjelenik a repcetábla és a borús égbolt szép kontrasztja.

Dr. Csomós Anita: Repceportré

Vadvilág

Demeter Bori: Őz család című fotóját a Jászszentandrási erdőben készítette. A képen egy őzcsalád látható, amint az erdő csendjében sétálnak. A fotó kiemeli a vadon élő állatok családi kötelékeit és az erdei környezet nyugalmát.

Demeter Bori: Őz család

A Svédasztal című fotó Nagy-Gódor Renáta alkotása, amelyen egy vadnyúl látható, amint a zsenge kukoricát rágcsálja. A fotó a vadvilág kategóriájában készült, és a vadon élő állatok életének egy különleges pillanatát örökíti meg.

Nagy-Gódor Renáta: Svédasztal

Körmendy Zizi: Téli rege című fotója egy gyönyörű pillanatot örökít meg a havas erdőszélről, amikor egy szarvasbika elsétál a hóesésben.

Körmendy Zizi: Téli rege

Tovább olvasom
Hirdetés

Fókuszban

Hirdetés
Hirdetés

Az Év Agrárembere támogatók

 
Szántóföldi növénytermesztés kategóriatámogató
Agro Masters Hungary Kft.
Erdőgazdálkodás kategóriatámogató
MEGOSZ
A különdíj támogatója
Erste Bank Hungary Zrt.
Főtámogató
Limagrain Hungária Kft.
Szakmai partner
Nemzeti Agrárgazdasági Kamara
Szervező
Agrotrend Csoport Zrt.
Vendéglátó partnerünk
La’ Róna Bisztró és Borbár
Kertészet kategóriatámogató
Délalföldi Kertészek Szövetkezete
Növényvédelem kategóriatámogató
Kwizda Agro Hungary Kft
Partner
Magyar Növényvédelmi Szövetség
Agrárinnováció kategóriatámogató
Greenman Kft
A Jövő Agrárszakembere kategóriatámogató
Mc’donalds
Szakmai partner
Nyakas Farm
Autós partner
WALLIS MOTOR PEST
Borászati partner
Koch Borászat Kft.
ÖKO gazdálkodás kategóriatámogató
Debreceni Egyetem
Feldolgozó-élelmiszeripar kategóriatámogató
Master Good Kft.
A közönségdíj támogatója
Agrármarketing Centrum
Fiatal Gazda kategóriatámogató
Lidea Hungary Kft.
Állattenyésztés kategóriatámogató
Bonafarm Zrt.
 
Hirdetés

Facebook

Hirdetés