Hírek

Ökoturisztikai fejlesztések a Balaton-felvidéken

A magyarországi nemzeti park igazgatóságok mára az ökoturizmus legnagyobb letéteményeseivé váltak. Az országban található mintegy 700 ökoturisztikai létesítmény közül 350-et a nemzeti parkok működtetnek, amelyek évente összesen 1,6 millió regisztrált látogatót fogadnak. A Balaton-felvidéki Nemzeti Park különösen kiemelkedő szerepet tölt be ebben, hiszen az országos látogatószám egyharmada ebben a térségben realizálódik – hangsúlyozta dr. Rácz András, az Agrárminisztérium természetvédelemért felelős államtitkára pénteken, a „Komplex ökoturisztikai fejlesztés a Szent György-hegyen és térségében” című projekt nyitórendezvényén a Kisapáti Polgármesteri Hivatalban.

Forrás: Agrárminisztérium / Pelsőczy Csaba

A természetvédelem feladatai mára messze túlmutatnak a védett fajok és élőhelyek megőrzésén. Az új fejlesztés célja, hogy tovább erősítse a Balaton-felvidéki Nemzeti Park ökoturisztikai kínálatát, miközben a természeti értékek megőrzése és bemutatása is kiemelt figyelmet kap. Az államtitkár hangsúlyozta, hogy megfeleljünk az egyre növekvő társadalmi igényeknek és érdeklődésnek, folyamatosan fejlesztenünk kell az ökoturisztikai infrastruktúrát. Az elmúlt években számos jelentős beruházás valósult meg a térségben. Tihanyban létrejött a Levendulaház, Bakonybélben a Pannon Csillagda, a Kis-Balatonon egy nagyszabású látogatóközpont épült, Fonyódon pedig nemrég adták át a Berek Világa Látogatóközpontot. Emellett megújult több kisebb létesítmény is, például a Hegyestű Geológiai Bemutatóhely és a Kápolnapusztai Bivalyrezervátum. A Szent György-hegyi projekt újabb mérföldkövet jelent ebben a sorban. A fejlesztés célja, hogy még vonzóbbá tegye ezt az ikonikus tájat mind az aktív kikapcsolódást keresők, mind a természet szerelmesei számára.

Az államtitkár szerint különösen fontos, hogy ezek a beruházások nemcsak turisztikai szempontból jelentősek, hanem hozzájárulnak a természeti környezet állapotának javításához is. Az elmúlt években elért eredményekhez nagyban hozzájárultak az uniós források is: például a Környezet és Energiahatékonysági Operatív Program keretében 42 milliárd forintot fordítottak nemzeti park fejlesztésekre, közel 100 beruházást hajtottak végre, és 180 ezer hektáron javították a természeti környezet állapotát.

Az államtitkár külön köszönetet mondott Magyarország kormányának és minden érintett partnernek, köztük az országgyűlési képviselőknek, önkormányzatoknak és civil szervezeteknek, akik támogatásukkal hozzájárultak ezekhez az eredményekhez. A természetvédelem közös felelősségünk és szívügyünk. Csak együttműködéssel érhetjük el azt, hogy természeti értékeinket megőrizzük és bemutassuk a jövő generációinak is – zárta beszédét az államtitkár.

agrotrend.hu / AM Sajtóiroda

Tovább olvasom
Hirdetés

Fókuszban

Hirdetés
Hirdetés

Az Év Agrárembere támogatók

 
Vendéglátó partnerünk
La’ Róna Bisztró és Borbár
A Jövő Agrárszakembere kategóriatámogató
Mc’donalds
Szántóföldi növénytermesztés kategóriatámogató
Agro Masters Hungary Kft.
Állattenyésztés kategóriatámogató
Bonafarm Zrt.
Szervező
Agrotrend Csoport Zrt.
A közönségdíj támogatója
Agrármarketing Centrum
Feldolgozó-élelmiszeripar kategóriatámogató
Master Good Kft.
Partner
Magyar Növényvédelmi Szövetség
Borászati partner
Koch Borászat Kft.
Kertészet kategóriatámogató
Délalföldi Kertészek Szövetkezete
Növényvédelem kategóriatámogató
Kwizda Agro Hungary Kft
A különdíj támogatója
Erste Bank Hungary Zrt.
Fiatal Gazda kategóriatámogató
Lidea Hungary Kft.
ÖKO gazdálkodás kategóriatámogató
Debreceni Egyetem
Főtámogató
Limagrain Hungária Kft.
Erdőgazdálkodás kategóriatámogató
MEGOSZ
Szakmai partner
Nyakas Farm
Autós partner
WALLIS MOTOR PEST
Agrárinnováció kategóriatámogató
Greenman Kft
Szakmai partner
Nemzeti Agrárgazdasági Kamara
 
Hirdetés

Facebook

Hirdetés