Hírek

Megkapják a gazdák a támogatást Tolna megyében

Olvasóink közül többen is jelezték szerkesztőségünk felé, a mai napig nem kapták meg a területalapú támogatások uniós részét.

Létrehozva:

|

Mint beszámoltunk róla, a múlt év végén, december utolsó napjaiban megkezdte az MVH (Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal) a területalapú támogatások kifizetését.

Közben eltelt másfél hónap és volt aki hiába várta a pénzt. Az MVH kommunikációs és sajtóosztályán, Soproni Horváth Lajos osztályvezetőtől kérdeztük az okokat.

Tolna megyében összesen a 6205 kérelmezőből még a tavalyi évben 5200 ügyfél részesült előrehozott kifizetésben. Természetesen a fennmaradó ügyek lezárása azóta is folyamatos, így a mai statisztika szerint 112 olyan gazdálkodó maradt, akik esetében még folyik a blokkfeloldás.

A helyszíni szemlék és egyeztetések után az ő esetük is tisztázódik. Késésről még nem beszélhetünk, hiszen a 29/2007 FVM törvény szerint a kifizetés határideje: 2008 június 30. – nyilatkozta lapunknak Soproni Horváth Lajos.

Forrás: Tolna Megyei Online – Mautner Ilona  

Tovább olvasom
Hirdetés

Fókuszban

Facebook