Site icon Agrotrend

Illegális hal telepítésre derített fényt az Állami Halőri Szolgálat

Elektronikus levélben jutott el a Nébih-hez az a lakossági bejelentés, mely szerint Délegyháza külterületén illegálisan működik egy horgásztó, amelybe rendszeresen történik haltelepítés is. A bejelentés alapján az állami halőrök helyszíni ellenőrzést végeztek a jelzett területen. A szakemberek a vizsgálat során megállapították, hogy az érintett vízterület nem szerepel a halgazdálkodási vízterületek nyilvántartásában – írja a Nébih.

fotó: pixabay.com

Nem nyilvántartott halgazdálkodási vízterültbe – a vonatkozó törvény alapján – tilos halat telepíteni. A jogszabályi tiltás ellenére, azaz halgazdálkodási jogosultság hiányában, a tulajdonos mintegy tizenegy tonna halat szállított a nem nyilvántartott halgazdálkodási vízterületbe. Tovább súlyosbította ezt a szabályszegést, hogy az illegálisan telepített állományban idegenhonos halak is vannak, amelyeket még a halgazdálkodásra jogosultak is csak külön engedély birtokában telepíthetnek.

A Nébih eljárást indított az elkövetővel szemben, továbbá felszólította, hogy igazolja a halak származását. Az ügyfelet a Nébih halgazdálkodási bírsággal sújtotta, és mivel az ügyfél 8 tonna hal eredetét nem tudta dokumentumokkal alátámasztani, a Nébih teljes halászati-horgászati tilalmat rendelt el az ügyben érintett vízterületen. A halak származásának felderítése folyamatban van.

Tekintettel arra, hogy a tulajdonos nem jelentette be a hatóság felé, hogy olyan vízterülettel rendelkezik, ahol a hal életfeltételei adottak, a Pest Megyei Kormányhivatal Érdi Járási Hivatala – a Nébih határozatának kézhezvételét követően – a vízterületet hivatalból nyilvántartásba vette.

A Nébih Állami Halőri Szolgálata elkötelezett az illegális haltelepítések és a feketekereskedelem felszámolása mellett. Kérjük mindazokat, akik ilyen jellegű információval rendelkeznek, írják meg azokat az allamihalo@nebih.gov.hu e-mail címre!

agrotrend.hu / Nébih

Exit mobile version