agrotrend.hu / NAK / Borovka Zsuzsa
Állattenyésztés
Hírlevél
Íme az európai állattenyésztők jövőképe 2030-ig
Az európai tenyésztő és nemesítő szervezetek uniós képviseletét ellátó Európai Haszonállattenyésztők Fóruma bemutatta az „Az európai állattenyésztők jövőképe 2030-ig” című dokumentumot. Az anyag felvázolja a 2030-ig szóló stratégiai jövőképet az ágazat legfontosabb eredményeivel, prioritásaival és célkitűzéseivel, meghatározva az európai állattenyésztés és akvakultúra-tenyésztés jövőjének irányát.
Az Európai Haszonállattenyésztők Fóruma, az EFFAB (European Forum of Farm Animal Breeders) a kérődzők, a sertések, a baromfifélék, a víziállatok és a rovarok genetikájával foglalkozó európai tenyésztő és nemesítő szervezetek uniós képviseletét látja el. A szervezet a kis, a közepes és a globális szervezetektől kezdve a hagyományos, a külterjes és az ökológiai gazdálkodást folytató állattenyésztőkön át a gazdálkodók széles körét fedi le a tenyésztésben. Küldetésük, hogy párbeszédet folytassanak és felhívják a figyelmet a felelősségteljes gazdálkodás fontosságára, továbbá az állattenyésztési rendszerek fenntarthatóságának javításában rejlő lehetőségekre.
Az EFFAB bemutatta az „European Animal Breeders Vision for 2030” című dokumentumot, mely anyag felvázolja a 2030-ig szóló stratégiai jövőképet az ágazat legfontosabb eredményeivel, prioritásaival és célkitűzéseivel, meghatározva az európai állattenyésztés és akvakultúra-tenyésztés jövőjének irányát.
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elkészítette és közzétette az EFFAB kiadvány magyar nyelvű fordítását, melyet ”Az európai állattenyésztők jövőképe 2030-ig” címmel itt érhetnek el.
A kiadványban többek között az alábbiakról tudhatnak meg hasznos információkat:
– A felelősségteljesebb és kiegyensúlyozottabb tenyésztési stratégiák felé való elmozdulás hogyan járulhat hozzá az állatok jólétének és egészségének javításához, hogyan csökkentheti az erőforrás-felhasználást és az éghajlatra gyakorolt hatást, valamint hogyan segíthet megőrizni a genetikai sokféleséget.
– Miről szól az EFFAB által kidolgozott EFABAR Kódex és mi a célja?
– A kiegyensúlyozott és felelős tenyésztési stratégiák hogyan segíthetik a mezőgazdasági termelők munkáját és milyen előnyökkel járnak azok az uniós állampolgárók számára?
– Milyen gazdasági, társadalmi és környezeti előnyökkel jár a nemesítés?
– Milyen szerepet tölt be a kutatás, a fejlesztés és az innováció a fenntartható versenyképesség és növekedés biztosíthatóságában?
– Melyek a legfőbb elemei az európai állattenyésztők jövőképének az elkövetkezendő öt évre?
Az EFFAB eredeti, angol nyelvű kiadványa itt érhető el.
Javasoljuk, hogy olvassák el a témához kapcsolódó, korábban megjelent cikkünket is, melyet az alábbi linken érhetnek el:
Forrás: EFFAB – European Animal Breeders Vision for 2030