Események

Nemzetközi Mezőgazdasági Tanácsadói Konferencia Európában: 2024-ben Edinburgh adott otthont a rangos eseménynek

Európa legnagyobb nemzetközileg elismert mezőgazdasági tanácsadói konferenciája került megrendezésre 2024. szeptember 10–13. között a skóciai Edinburgh-ben.

Az IALB, EUFRAS és SEASN konferencia Európa legnagyobb mezőgazdasági tanácsadói konferenciája. A konferencia célja az volt, hogy Európa-szerte összehozza a tanácsadókat annak feltárására, hogy a különböző országok hogyan integrálják az oktatást és a kutatást a tanácsadáson keresztül a jól bevált gyakorlatok átadása érdekében. A 2024-es rendezvény témája „Alkalmazkodás a nettó zéró kibocsátáshoz”.

Forrás: pixabay.com

Számos workshopnak, jó gyakorlat bemutatásának és hálózatépítési lehetőségnek adott otthont a rendezvény. A konferencia kulcsfontosságú témakörei a környezeti kezdeményezések, ökológiai termékek, a diverzifikált gazdálkodás, továbbá a technológia és a digitalizáció adta előnyök voltak. A konferencia poszter szekciójában több európai országnak is lehetősége volt bemutatni egy-egy plakáton a fontosnak tartott, éppen aktuális projektjeit. A NAK delegáltja az AEDIH projekt poszterét mutatta be. Ismertetésre kerültek a projekt célkitűzései és eddig elért eredményei, valamint a felmerülő kérdésekre is választ kaptak az érdeklődők.

Az Agrár-EDIH (AEDIH) projekt 2022. október 1-én indult el Magyarországon, többek között a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara részvételével. Az AEDIH elsődleges célja, hogy támogassa a mezőgazdasági termelők digitális transzformációját, a digitális megoldások alkalmazásának elterjedését. Másodlagos cél az agrár szaktanácsadók módszertani és szakmai felkészítése az adat alapú agrár szaktanácsadásra. A projekt célcsoportjai tehát a mezőgazdasági termelők és szaktanácsadók, valamint az innovációval foglalkozó vállalkozások.

Az AEDIH projekt végig kíséri a mezőgazdasági vállalkozásokat az ügyféléletciklus különböző szakaszain, egymást kiegészítő szolgáltatásokat nyújtva számukra. Ez az útvonal a digitális felméréssel kezdődik, ahol a mezőgazdasági vállalkozások digitális érettségi szintjét egy adaptált módszertan szerint mérik fel. Ezt követi a szervezetre szabott egyéni digitális fejlesztési ütemterv elkészítése. A következő lépés a mezőgazdasági vállalkozások digitális felkészültségének fokozására törekszik, és a digitális fejlesztések bevezetését képzéssel, demonstrációs lehetőségekkel, a beruházást megelőző tesztkörnyezetekkel és tesztekkel, valamint konkrét beruházástervezéssel támogatja. A digitális felfuttatás elősegítése a megvalósítás harmadik szintje, itt zajlik a tényleges digitalizációs fejlesztés, a mezőgazdasági vállalkozás integrálódik az agrárdigitális ökoszisztémába, és az AEDIH támogatja őket abban is, hogy a digitális fejlődésükhöz finanszírozási forrásokat találjanak.

agrotrend.hu / Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Tovább olvasom
Hirdetés

Fókuszban

Hirdetés
Hirdetés

Az Év Agrárembere támogatók

 
ÖKO gazdálkodás kategóriatámogató
Debreceni Egyetem
Feldolgozó-élelmiszeripar kategóriatámogató
Master Good Kft.
Borászati partner
Koch Borászat Kft.
Kertészet kategóriatámogató
Délalföldi Kertészek Szövetkezete
A különdíj támogatója
Erste Bank Hungary Zrt.
Szervező
Agrotrend Csoport Zrt.
Fiatal Gazda kategóriatámogató
Lidea Hungary Kft.
Szakmai partner
Nyakas Farm
Agrárinnováció kategóriatámogató
Greenman Kft
A Jövő Agrárszakembere kategóriatámogató
Mc’donalds
Szántóföldi növénytermesztés kategóriatámogató
Agro Masters Hungary Kft.
Állattenyésztés kategóriatámogató
Bonafarm Zrt.
Vendéglátó partnerünk
La’ Róna Bisztró és Borbár
Autós partner
WALLIS MOTOR PEST
Főtámogató
Limagrain Hungária Kft.
Növényvédelem kategóriatámogató
Kwizda Agro Hungary Kft
A közönségdíj támogatója
Agrármarketing Centrum
Szakmai partner
Nemzeti Agrárgazdasági Kamara
Partner
Magyar Növényvédelmi Szövetség
Erdőgazdálkodás kategóriatámogató
MEGOSZ
 
Hirdetés

Facebook

Hirdetés